Brokerzy

TMS Brokers wycofuje pozwy przeciw klientom

Gorąca dyskusja na temat wywiadu z Prezesem TMS Brokers w sprawie sporów sądowych przeciw klientom.

24 listopada 2016 na łamach serwisu Money.pl prezes TMS Brokers Marcin Niewiadomski udzielił wywiadu, w którym odnosi się do trwających od roku spraw sądowych przeciw klientom Domu Maklerskiego. Sytuacja rozpoczęła się ppo drastycznych ruchach na rynku walutowym wywołanym interwencją Szwajcarskiego Banku Narodowego, który ogłosił porzucenie polityki obrony minimalnego kursu wymiany euro na franka szwajcarskiego. Dzień 15 stycznia 2015 nazywany jest czarnym czwartkiem. Link do wywiadu tutaj.

W konsekwencji wielu klientów brokerów forexowych poniosło duże straty. Większość brokerów anulowało debety na rachunkach swoich klientów jednak część z nich przez niekorzystny obrót sytuacji była zmuszona borykać się z wieloma problemami debetów oraz anulowanych transakcji. W przypadku TMS Brokers na rachunkach części klientów pojawiły się straty z powodu zmian cen rozliczeniowych po zrealizowanych transakcjach:

„Ciągle uważam, że pod względem prawnym mieliśmy rację, ceny rozliczeń transakcji na franku szwajcarskim zostały prawidłowo zmienione, a powstałe w ten sposób debety na rachunkach klientów były uzasadnione.” – wskazuje Marcin Niewiadomski, prezes TMS Brokers.

Po roku TMS wycofał pozwy jednak niesmak pozostaje, co widać choćby w ilości komentarzy pod cytowanym wywiadem. Sprawę TMS Brokers zaczęły też głośno komentować media, a szczegóły można znaleźć na filmach TradingJam:

TMS Brokers vs Trader: sprawa dotycząca strat na franku z 15 stycznia 2015 roku, Część 1

TMS Brokers vs Trader: Komentarze stron , Część 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *