Edukacja

Sekrety Giełdowych Milionerów – recenzja

Sekrety Giełdowych Milionerów to zupełnie nowa pozycja wśród literatury inwestycyjnej, której autorem jest dr Dariusz Świerk. Znajdziemy w niej 12 wyczerpujących wywiadów z światowej klasy inwestorami, a ci podzieleni są na dwie grupy – traderzy starej szkoły oraz młodego pokolenia.

Sam autor podkreśla, że spędził siedem lat dogłębnie badając ścieżki rozwoju najlepszych inwestorów z całego świata m.in. z USA, Singapuru i Wielkiej Brytanii. Efektem jego pracy jest przeprowadzonych blisko 50 wywiadów, którzy są uważani za najlepszych w branży tradingowej, a część z nich została opublikowana w najnowszej publikacji.

Motywem przewodnim książki było dotarcie do jak największej grupy skutecznych traderów mających najlepsze wyniki osiągane od wielu lat i poznać ich sekrety. Z zebranych informacji można wyodrębnić szereg cech wspólnych oraz zasad, którymi na co dzień kierują się w swoich decyzjach inwestycyjnych. Dariusz Świerk szukał przede wszystkim odpowiedzi na pytania co zrobili najlepsi, by stać się najlepszymi, jak wyglądała ich droga rozwoju, jakie problemy napotkali i jak sobie z nimi poradzili.

Doświadczeni czytelnicy książek o tematyce rynków finansowych z pewnością skojarzą styl znany ze światowych bestselerów „Market Wizards” autorstwa Jacka Schwagera. W tych publikacjach nie znajdziemy gotowych systemów, strategii i przepisów na zyskowne inwestycje. Jednak miliony czytelników z uwagą śledzą to co mówią o swoich doświadczeniach najlepsi traderzy na świecie starając się wyodrębnić poszczególne elementy ich podejścia do rynków.

Larry WilliamsWywiady traderów starej szkoły otwiera rozmowa z Larrym Williansem, który opowiada jak podczas międzynarodowego turnieju World Cup Championship of Futures Trading na realnym koncie z 10 tysięcy dolarów w ciągu 12 miesięcy zrobił ponad milion dolarów czyli osiągnął zwrot ponad 11 000%. Innym ciekawym wywiadem jest rozmowa z Joem Rossem odkrywcą formacji technicznej Hak Rossa oraz twórcą Prawa wykresów. Natomiast wśród traderów młodego pokolenia znajdziemy wywiady m.in. z Alem Bruno, Mostafą Belkhayate czy Andreą Ungerem, który został pierwszym traderem w historii wygrywając trzy razy z rzędu turniej The World Cup Trading Championships.

Kluczowym przesłaniem rozmów z inwestorami jest fakt, że możesz naśladować ludzi, którzy odnieśli sukces. Szukać odpowiedzi na pytanie co takiego robią, czego nie robią inni gracze. I ty możesz robić to samo. Okazuje się bowiem, że nawet w tradingu można znaleźć dobrze wyszkolonych inwestorów, których można naśladować.

Książka dr Dariusza Świerka to niezwykle ciekawa propozycja dla zarówno doświadczonych inwestorów jak i tych stawiających swoje pierwsze kroki w świecie inwestycji. Wśród wywiadów mamy wyjątkową okazję znaleźć inspirację do stworzenia własnego planu inwestycyjnego i wyodrębnić poszczególne elementy zasad inwestycyjnych. Książka „Sekrety Giełdowych Milionerów” jest również znakomitą odpowiedzą dla osób, które uważają, że na rynkach finansowych nie jest możliwe osiąganie stałych, systematycznych zysków.

Future Advert Agencja PR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *