PLN

PLN stabilny, Fitch potwierdza rating

Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na parach powiązanych z PLN. Złoty kwotowany jest przez inwestorów następująco: 4,2372 PLN za euro, 3,7168 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8500 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7852 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,388% w przypadku obligacji 10-letnich.

Poprzedni tydzień na rynku przyniósł nam szereg istotnych wydarzeń wokół kalendarza makro, co podbiło zmienności na głównych zestawieniach. Inwestorzy analizowali zapiski FED/EBC oraz musieli zmierzyć się z bardziej kompleksowym zagadnieniem nieoczywistych, piątkowych danych z amerykańskiego rynku pracy. Wydarzenia te w małym stopniu przełożyły się jednak na wycenę złotego. Lokalnie kwotowania PLN kontynuują ruchy konsolidacyjne. Piątkowa decyzja Fitch w zakresie ratingu Polski nie przyniosła niespodzianek – agencja podtrzymała A- z perspektywą stabilną (prognozy PKB na ten rok to 3,3% i deficyt 2,6%). Podobny scenariusz (konsolidacji) może być podtrzymany również w tym tygodniu – teoretycznie perspektywy ograniczania wsparcia dla rynków (zacieśnianie polityki i redukcja QE) powinny być czynnikiem podażowym dla walut EM, w tym PLN.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z kraju. NBP przedstawi jedynie raport dot. inflacji. Również szeroki kalendarz makro nie zawiera dziś kluczowych wskazań.

Z rynkowego punktu widzenia na parach związanych z PLN obserwujemy ruchy konsolidacyjne. EUR/PLN oscyluje blisko 4,2350 PLN czekają na nowe impulsy z szerokiego rynku. Również USD/PLN wyhamował trend spadkowy i konsoliduje w rejonie 3,70 PLN.

BossaFX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *