Ludzie

Najbardziej wpływowi ludzie Wall Street

Wall Street jest pełne wielkich graczy, którzy mają ogromny wpływ na światowe rynki finansowe. Są to inwestorzy instytucjonalni, dyrektorzy generalni oraz menedżerowie funduszy hedgingowych największych korporacji finansowych świata o potężnym wpływie politycznym, co potwierdził kryzys finansowy z 2008 roku, podczas którego udało im się pozyskać dla swoich organizacji ogromne wsparcie finansowe. Poniżej przedstawiamy sylwetki najbardziej wpływowych ludzi tego środowiska oraz istotę ich wpływu.

Lloyd Blankfein – Dyrektor Generalny Goldman Sachs Group

W 2008 roku Goldman Sachs znalazł się w epicentrum rozpoczynającego się wówczas kryzysu finansowego. Zarówno politycy, jak i zwykli obywatele USA zwrócili się przeciw firmie, która w ich oczach uosabiała wszelkie niegodziwości Wall Street. Przejść przez ten trudny okres pomógł spółce Lloyd Blankfein, który został prezesem dwa lata wcześniej. Obecnie Goldman Sachs jest silniejsze niż kiedykolwiek, a Blankfein jest miliarderem. Wartość akcji Goldman Sachs wzrosła od giełdowego debiutu z 1999 roku aż czterokrotnie, natomiast sama firma umocniła swoją pozycję jako największy w Ameryce bank inwestycyjny oferujący pełen zakres usług.

James Dimon – Dyrektor Generalny JPMorgan Chase & Co.

Prawdopodobnie żaden lider rynku bankowego nie wyszedł z kryzysu finansowego 2008 roku z większym szacunkiem niż James Dimon, szef JPMorgan Chase, trzeciego największego banku USA świadczącego kompleksowe usługi inwestycyjne. Pod jego skrzydłami JPMorgan wyrósł na jeden z wiodących banków inwestycyjnych świata. Mimo zmieniających się warunków finansowych, 53-letni Dimon sporo osiągnął, kształtując lojalnych pracowników oraz kolejne pokolenie liderów finansowych, którzy przyszłości będą mogli go z powodzeniem zastąpić.

Stephen Schwarzman – Dyrektor Generalny Blackstone Group

Jako dyrektor największej na świecie alternatywnej korporacji inwestycyjnej, która zarządza aktywami o wartości 311 miliardów dolarów, Schwarzman posiada ogromną władzę. Blackstone Group jest powszechnie uważana za jeden z najsprawniej zinstytucjonalizowanych, prywatnych funduszy inwestycyjnych, którego jedynym rywalem jest waszyngtońska Carlyle Group.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *