Strona główna Ludzie Najbardziej wpływowi ludzie Wall Street

Najbardziej wpływowi ludzie Wall Street

157
0
UDOSTĘPNIJ

Wall Street jest pełne wielkich graczy, którzy mają ogromny wpływ na światowe rynki finansowe. Są to inwestorzy instytucjonalni, dyrektorzy generalni oraz menedżerowie funduszy hedgingowych największych korporacji finansowych świata o potężnym wpływie politycznym, co potwierdził kryzys finansowy z 2008 roku, podczas którego udało im się pozyskać dla swoich organizacji ogromne wsparcie finansowe. Poniżej przedstawiamy sylwetki najbardziej wpływowych ludzi tego środowiska oraz istotę ich wpływu.

Lloyd Blankfein – Dyrektor Generalny Goldman Sachs Group

W 2008 roku Goldman Sachs znalazł się w epicentrum rozpoczynającego się wówczas kryzysu finansowego. Zarówno politycy, jak i zwykli obywatele USA zwrócili się przeciw firmie, która w ich oczach uosabiała wszelkie niegodziwości Wall Street. Przejść przez ten trudny okres pomógł spółce Lloyd Blankfein, który został prezesem dwa lata wcześniej. Obecnie Goldman Sachs jest silniejsze niż kiedykolwiek, a Blankfein jest miliarderem. Wartość akcji Goldman Sachs wzrosła od giełdowego debiutu z 1999 roku aż czterokrotnie, natomiast sama firma umocniła swoją pozycję jako największy w Ameryce bank inwestycyjny oferujący pełen zakres usług.

James Dimon – Dyrektor Generalny JPMorgan Chase & Co.

Prawdopodobnie żaden lider rynku bankowego nie wyszedł z kryzysu finansowego 2008 roku z większym szacunkiem niż James Dimon, szef JPMorgan Chase, trzeciego największego banku USA świadczącego kompleksowe usługi inwestycyjne. Pod jego skrzydłami JPMorgan wyrósł na jeden z wiodących banków inwestycyjnych świata. Mimo zmieniających się warunków finansowych, 53-letni Dimon sporo osiągnął, kształtując lojalnych pracowników oraz kolejne pokolenie liderów finansowych, którzy przyszłości będą mogli go z powodzeniem zastąpić.

Stephen Schwarzman – Dyrektor Generalny Blackstone Group

Jako dyrektor największej na świecie alternatywnej korporacji inwestycyjnej, która zarządza aktywami o wartości 311 miliardów dolarów, Schwarzman posiada ogromną władzę. Blackstone Group jest powszechnie uważana za jeden z najsprawniej zinstytucjonalizowanych, prywatnych funduszy inwestycyjnych, którego jedynym rywalem jest waszyngtońska Carlyle Group.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here