Brokerzy

LCG zamyka oddział w Polsce

London Capital Group (LCG) poinformował, że w trybie natychmiastowym zostaje zamknięty polski oddział brokera, a działalność LCG Polska bezzwłocznie zakończona.

Na stronie internetowej brokera lcg.com/pl w zakładce kontakt zniknęła już informacja o adresie oddziału w Warszawie. Do tej pory LCG Polska mieścił się na ul. Rondo ONZ w renomowanym wieżowcu Rondo 1.

Oficjalne stanowisko LCG:

Decyzja Zarządu podjęta została po analizie kosztów działania oddzielnych operacji dla kilku rynków w kazdym kraju z osobna wobec prowadzenia operacji z centrali lub jednego centrum usług dla wszystkich rynków jednocześnie. Ja i mój zespół bylismy odpowiedzialni za wprowadzenie brokera na polski rynek, zwiększenia jego rozpoznawalności oraz przygotowania konkurencyjnej oferty dla Klientów. Po 6 miesiącach operacji wszystkie cele zostały zrealizowane i mimo, że polski oddział osiągnął BEP to jednak decyzja podejmowana jest w centrali na podstawie szeregu analiz kosztowych. Spółka nie chciała od lipca (stąd decyzja podejeta w ostatnim możliwym momencie) podpisywać nowych, długoterminowych zobowiązań kosztowych zapewniających ciągłość działalności operacyjnej polskiego biura przy rosnącym ryzyku inwestycyjnym w naszym kraju, co w przypadku dopiero co uruchomionego biura ma kluczowe znaczenie (proszę zapoznać się z szeregiem publikacji w The Financial Times na temat ryzyka inwestycyjnego w PL, w wyniku których zarządzający redukują ekspozycje w PL a fundusze joint venture wycofują sie z PL). Ostatecznie Spółka na podstawie globalnego rachunku kosztowego podjęła decyzję, że wszystkie operacje dla wszystkich rynków będą prowadzone z jednego miejsca. Klienci mają zagwarantowaną ciągłość obsługi, a mam nadzieje, że już niedługo także w języku polskim poprzez konsulatantów, choć większość operacji została tak przygotowana, aby była automatycznie przeprowadzona w naszym rodzimym języku.

Broker nadal będzie prowadził obsługę na rynek polski i obsługiwał klientów tylko w języku angielskim.

Źródło: FxMag

http://www.fxmag.pl/artykul/lcg-zamyka-biuro-w-polsce-i-konczy-dzialalnosc-lcg-polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *