GPW

FW20: Raport Futures

Czwartkowa sesja, zgodnie z lepszymi nastrojami w US, które już dawały o sobie znać od porannych notowań kontraktów terminowych na S&P500 i Nasdaq100, przyniosła adekwatną zwyżkę na krajowym rynku. Na wykresie 60-min notowania FW20 w połączeniu z otworzeniem szerokiego okna cenowego wybiły się ponad lokalny opór poprzednich szczytów ok. 2340 pkt. Jednocześnie teraz ten obszar będzie określał pierwsze wsparcie dla ewentualnego ruchu powrotnego. Maksimum wczorajszej sesji sięgnęło potencjalnego oporu zniesienia 61,8% z poprzedzającej fali spadkowej (pierwsza połowa maja). Pewne wątpliwości dla wiarygodności wczorajszego ruchu może nasuwać styl wybicia, gdzie po wysokim otwarciu brakowało już presji na mocniejsze pociągnięcie ruchu, w wyniku czego pojawiła się o dość neutralnej wymowie świeca „szpulka”. W zakresie podstawowych wskaźników AT podtrzymuje pozytywne wskazania MACD i z osobna układ średnich SK15 i SK30. Sygnał kupna na DMI jest potwierdzany przyrostem ADX. Natomiast sygnałem ostrzegawczym są negatywne dywergencje na RSI.

Na wykresie dziennym wspomniana szpulka nie jest świecą o dużej wiarygodności dla dokonanego wybicia, tym bardzie że i wczorajsze obroty pozostały na poziomie niższym względem średniej ostatnich sesji. Kurs niepewnie oscyluje wokół kilkumiesięcznej linii trendu wzrostowego. Aczkolwiek samo wybicie kursu ze skupiska ostatnich świec powinno przybliżyć testowanie majowych maksimów (2425 pkt.). Na wskaźnikach AT jest obserwowane odwrócenie na RSI, również MACD po uprzednim spadku dokonuje zwrotu w kierunku linii sygnalnej. Wciąż słabo prezentuje się ADX wskazując na beztrendowy charakter ostatnich ruchów.

Na giełdach zagranicznych wsparciem dla krajowych nastrojów są nowe historyczne maksima dla S&P500 i Nasdaq100. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na publikację w USA zrewidowanych odczytów PKB, danych o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz wskaźniku nastrojów Uniw. Michigan.

Biuro Marklerskie Alior Bank S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *