PLN

Eurodolar ucieka na północ

Środa była dniem kontynuacji spadków na dolarze. Pogorszyła się też sytuacja na amerykańskich parkietach akcyjnych, gdzie spadki sięgnęły kilku procent. Wtorkowe straty odrobił rynek ropy.

Wczorajszy handel toczył się wokół spraw amerykańskich. W centrum zainteresowania był prezydent Trump i kłopoty w jakich znalazł się po doniesieniach byłego szefa FBI. Informacje o rzekomym wywieraniu nacisku na niego przestraszyły inwestorów. Ci obawiają się, że prezydent USA nie będzie miał wsparcia politycznego w procesie realizowania ambitnych planów reform, na które liczono od początku jego kadencji.

Indeks SP500 stracił 1.8% na zamknięciu i były to największe spadki od września 2016. Natomiast indeks NASDAQ zakończył dzień na poziomie 2.5% niższym niż dzień wcześniej. Spadki obecne były też na rynku polski, gdzie indeks WIG20 stracił 1.6%, walcząc o utrzymanie się nad barierą 2300 pkt. Natomiast dziś w nocy poznaliśmy dane z Japonii gdzie PKB wzrósł o 2.2% – czyli lepiej od prognoz. O godzinie 14:30 poznamy dane z amerykańskiego rynku pracy.

Osłabienie dolara wyraźnie zmieniło sytuacją na wykresie EUR/USD. Rynek doszedł do oporu na wysokości 1.1150. Teraz praktycznie cały obszar aż do 1.1300 jest strefą oporu. Wskaźnik RSI znajduje się w trendzie wzrostowym i dopóki nie zejdzie poniżej widocznej na wykresie swojej linii wzrostowej, to nadzieje byków będą wciąż żywe. Czysto teoretycznie rynek mógłby spróbować wejść nawet na 1.1400. Wsparcia należy szukać przy 1.0975.

Sylwester Majewski
Forex-Desk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *