EUR PLN USD

Dzisiaj złoty nie zyskał zbytnio po danych o PKB

Reakcja rynku złotego na dzisiejsze lepsze od oczekiwań szacunki PKB jest ograniczona. Niewykluczone, że inwestorzy chcą zaczekać na szczegółowe dane nt. struktury wzrostu gospodarczego, które poznamy w końcu listopada, chociaż duże znaczenie może mieć też sytuacja na globalnych rynkach. Kluczową sprawą są teraz losy reformy podatkowej w USA. Wracając do krajowych spraw warto też zwrócić uwagę na słabsze od oczekiwań dane nt. inflacji bazowej w październiku, które zdają się potwierdzać punkt widzenia szefa NBP, który podczas ostatniego posiedzenia RPP był sceptyczny, co do scenariusza ewentualnej podwyżki stóp procentowych w przyszłym roku.

Na wykresie EUR/PLN widać, że rejon wsparcia przy 4,22 został wybroniony i teraz możemy kierować się w stronę oporu 4,25-4,26.
EURPLNDaily.png

Wykres dzienny EUR/PLN

Wsparcie zostało jednak złamane w przypadku USD/PLN – jest to poziom 3,61. To już kolejny ważny poziom, jaki jest naruszany w ostatnich dniach (wcześniej 3,6250). Winowajcą tego stanu rzeczy jest EUR/USD, który złamał spadkową linię trendu przy 1,1725. Jutro mamy ważne dane z USA – teoretycznie istnieje pewne ryzyko, że przetestujemy kolejne wsparcie przy 3,5870.
USDPLNDaily.png

Wykres dzienny USD/PLN

Marek Rogalski
BossaFX

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *