Po godzinach

5 największych sekretów bilionerów

Co mają wspólnego Warren Buffett, George Soros i Carl Icahn? Są dziećmi Wielkiego Kryzysu, który stworzył największych inwestorów w historii. Ich łączna wartość netto przekracza 100 bilionów dolarów. Ci pionierzy inwestycji, którzy wszystkiego uczyli się samodzielnie, przedefiniowali wszystko co możliwe w świecie transakcji finansowych. Mimo że wszyscy trzej mieli zdobyli swoje biliony w zupełnie inny sposób, każdy z nich wykonał pięć ruchów, które sprawiły, że odnieśli sukces.

1. Nigdy nie trać pieniędzy

Pierwsza zasada inwestowania jest następująco: nigdy nie trać pieniędzy. Zasada druga to nie zapominać o pierwszej.” Warren Buffett

Jest bardzo wiele sposobów na to, żeby stracić pieniądze. Ludzie tacy jak Soros, Buffett czy Icahn wiedzieli o tym doskonale, więc zrobili wszystko co się da, żeby kontrolować minusy. Szybko zauważali, że otwarli złą pozycję, i nauczyli się, że wszelkie straty to rzadkie okoliczności, które czasem ewentualnie się zdążają. W świecie transakcji taktyka obronna pełni bardzo ważną rolę w ochronie zysków i kapitału inwestycyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *