Edukacja

3 polecane książki o inwestowaniu

Przedstawiamy subiektywny przegląd propozycji najciekawszych książek z ostatnich miesięcy na temat inwestowania na rynkach finansowych według Trading Academy.

Psychologia skutecznego tradingu. 35 strategii, które poprawią jakość twoich inwestycji

Książka prezentuje zestaw praktycznych strategii, których celem jest pomoc traderom w poprawianiu własnych wyników. Pomysły przedstawione przez autora stanowią rezultat jego wieloletniej współpracy z traderami zatrudnianymi przez największe instytucje finansowe na świecie.

Autor korzysta z badań przeprowadzonych przez wiodących psychologów z dziedziny sportu i finansów behawioralnych. Wykorzystanie omawianych strategii z odpowiednim zaangażowaniem i koncentracją, z pewnością mogą pomóc inwestorom ukształtować mentalność skutecznego gracza giełdowego i przybliżyć ich do osiągnięcia wyznaczonych przez celów.

Sekrety Tradingu Krótkoterminowego

Larry Williams zalicza się do czołówki najlepszych traderów na świecie. W 1987 roku wygrał World Cup Championship of Futures Trading osiągając najwyższy wynik w historii w wysokości 11 376%. Jest on twórcą takich wskaźników analizy technicznej, jak %R Williamsa, czy oscylator ultimate.

Autor w swojej książce opisuje ponad 80 tabel ze statystykami z wybranych schematów. Książka jest przeznaczona zarówno dla osób, które posiadają już pewną wiedzę z zakresu tradingu, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z inwestycjami. Williams pokazuje proste i skuteczne sposoby otwierania transakcji, dokładnie opisując jak działają jego układy i w jaki sposób są formowe.

Sztuka spekulacji po latach

Chcesz spekulować na rynku polskim i międzynarodowym? Mamy również coś dla Ciebie: „Sztuka spekulacji po latach” autorstwa Zenona Komara to obszerna publikacja dotycząca spekulacji na rynkach akcji, funduszy ETF, a także opcji. Książka, która może służyć przez lata i wspierać każdego inwestora.

Fragment Wstępu:
„Kiedy wiele lat temu rozpocząłem pisanie „Sztuki spekulacji”, nie przyszło mi do głowy, że dwadzieścia lat później książka ta doczeka się nowego rozszerzonego wydania. Początkowo pisałem ją do szuflady, dla siebie.

W 1992 r. Centrum Prywatyzacji w Warszawie poprosiło mnie o przygotowanie materiału i poprowadzenie kursu analizy technicznej dla pierwszych w Polsce kandydatów na doradców inwestycyjnych. Rosnące zainteresowanie budzącym się rynkiem kapitałowym stało się bezpośrednim impulsem do poprawienia, uzupełnienia i wydania leżącej od lat w szufladzie „Sztuki spekulacji”. Łut szczęścia sprawił, że wydanie jej wiosną 1993 r. zbiegło się z wielką hossą. Dzięki hossie na warszawskiej giełdzie i wielkiemu popytowi na książki o tematyce rynkowej w tamtym czasie „Sztuka spekulacji” stała się bestsellerem i rozeszła się w nakładzie 50 tysięcy egzemplarzy w ciągu niespełna roku.

Niedawno sięgnąłem po nią znowu, by przekonać się, czy ciągle jest aktualna. Doszedłem do wniosku, że książka porusza wiele tematów zbyt pobieżnie, a inne pomija w ogóle. Na przestrzeni lat czas dopisał wiele wątków, a ja zdobyłem nowe doświadczenia, którymi chętnie się z Państwem podzielę. Po dwudziestu latach oddaję do Państwa rąk nową „Sztukę spekulacji” nie tylko z ogromną satysfakcją, ale również z przekonaniem, że ma ona charakter ponadczasowy.”

Źródło: Trading Academy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *